خدمات ما

خدمات مجتمع صنایع تبدیلی دستچین عالی

برخی از محصولات طی عملیات حرارتی به تنهایی و برخی دیگر از محصولات پس از افزوده شدن مواد افزودنی تعریف شده (مایعات قندی، مایعات روغنی، جامدات پودری) و سپری کردن مرحله (عملیات حرارتی در دما و بازه زمانی خاص) و وقوع برخی فعل و انفعالات مثبت شیمیایی از ارزشهای ویژه ای برخوردار میگردند که در حالات معمولی فاقد آن هستند. سیستم عملیات حرارتی دستچین با دارا بودن بخشهایی ویژه قادر است تا در راستای عملیات بهینه سازی تخصصی محصولات با شرکتهای دانش بنیان و فعال در این زمینه ها مشارکت نموده و سرویسهای لازم را در اختیار آنان قراردهد.

ب) انواع پسماند خطوط تولید کارخانجات مواد غذایی

در این سیستم قابلیت جذب انواع پسماند و ضایعات مرطوب و خیس خطوط تولید صنایع غذایی که برخی از آنها تا ۸۰% رطوبت دارند در حجم بالا وجود دارد. این پسماندها عموما دارای ارزش غذایی قابل قبولی برای تغذیه انواع دام، طیور و آبزیان میباشند که طی فرآیند عملیات حرارتی و قبل از آنکه میکروارگانیسمهای مخرب فرصتی برای ایجاد فساد در آنها بیابند در تونلهای حرارتی خشک شده و رطوبت آنها به زیر ۱۰% کاهش یافته، قابلیت ماندگاری پیدا کرده و پس از طی فرآیند خنک سازی، آسیاب شده و با بسته بندی در کیسه و نگهداری در انبار آماده مصرف میگردند. گروهی از این پسماندها که قابلیت جذب و طی نمودن عملیات بهینه سازی را دارند عبارتند از:

 • پسماند خطوط تولید آب میوه و کنسانتره میوه (انار، انگور، سیب مرکبات و انواع سردرختی)
 • پسماند خطوط تولید رب گوجه فرنگی و سس گوجه فرنگی
 • پسماند خطوط تولید شیره خرما و قند خرما
 • پسماند خطوط تولید کمپوت میوه، کنسرو لوبیا، نخود فرنگی و …..
 • پسماند خطوط تولید ماکارونی و نشاسته
 • پسماند خطوط تولید چیپس سیب زمینی، سیب زمینی آماده طبخ منجمد و سبزیجات آماده طبخ منجمد
 • پسماند خطوط تولید کیک، بیسکویت و کلوچه

و تمامی مواد غذایی دیگری که دارای ارزش غذایی بالقوه به منظور استفاده در جیره غذایی دام و طیور هستند.

انواع میوه وسبزیجاتی که در فصول تولید و برداشت، جمع آوری شده و سپس به منظور استفاده در چرخه مصرف انسانی به سرخانه ها و انبارها انتقال  داده و نگهداری شده اند.

در برخی موارد به دلایل مختلفی محصولات نگهداری شده در سردخانه ها و انبارها به جهت طولانی شدن زمان نگهداری دستخوش آسیب میگردند به گونه ای که جهت استفاده در چرخه مصرف انسانی فاقد توجیه اقتصادی میگردند و یا اینکه برخی محصولات در فصل تولید به دلایلی مانند کشت بیش از حد، بازدهی بالا در شرایط مناسب اقلیمی و گستردگی کشت، متاسفانه با کاهش قابل ملاحظه قیمت و خارج شدن از حیث انتفاع در چرخه مصرف انسانی روبرو میگردند که در این برهه باز هم میتوانند جذب مجموعه دستچین شده و با اختصاص یارانه دولتی حمایتی، با طی نمودن پروسه عملیات حرارتی به ماده غذایی مناسبی با قابلیت ماندگاری بالا برای استفاده در چرخه تغذیه دام و طیور مورد استفاده قرار بگیرند.

مثالهای متعدد این گروه شامل سیب زمینی، چغندر قند، سیب درختی، مرکبات، خرما و ….. هستند.

برخی از محصولات کشاورزی صنعتی که از قیمت بالایی نیز برخوردار میباشند قبل از آنکه در چرخه تولید مورد بهره برداری قرار بگیرند لازم است تا رطوبت آنها کاهش یافته و به میزان قابل قبولی برسند.

مثال: دانه سویای داخلی که به میزان بسیار وسیعی در صنعت روغنکشی کاربرد دارد قبل از آغاز عملیات روغنگیری باید رطوبت آن به میزان قابل قبولی کاهش یابد تا فرایند روغنکشی بتواند بدون مشکل و با حداکثر راندمان صورت پذیرد. سیستم عملیات حرارتی دستچین قادر است که پروسه کاهش رطوبت ۱۰۰ تن دانه سویا در شبانه روز را انجام دهد.

  شرکت دستچین در سال ۱۳۹۰ با نصب تجهیزات و ماشین آلات مدرن خشک کن اتوماتیک و پیوسته، زمینه فعالیت خود را توسعه و تعمیم داد بطوریکه قادر شد تا طیف گسترده ای از خدمات عملیات حرارتی را به سایر شرکتها و کارخانجات ارائه نماید. خشک کردن انواع دانه های ارزشمند و استراتژیک محصولات کشاورزی مانند دانه سویا تا انواع پسماندهای ارزشمند خطوط تولید کارخانجات صنایع مختلف غذایی و بطور کلی انجام عملیات حرارتی در جهت حذف رطوبت و جلوگیری از فساد هرگونه فرآورده و محصولی که از نظر اقتصادی ارزشمند باشد در سبد خدمات قابل ارائه شرکت قرار گرفت.

  نشانی

  استان اصفهان، آب نیل، اصفهان، ابتدای اتوبان ذوب آهن، کلیشاد، میدان آبنیل، ناحیه صنعتی وزیرآباد

  تلفن

  ۳۷۲۶۶۶۱۰ (۰۳۱)

  ایمیل

  info[at]dastchinco.ir