مقالات

مصرف ماده خشک دام نیاز به تنظیم دقیق جیره دارد
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

مصرف ماده خشک یک فاکتور مهم در ارائه مواد مغذی به دام می باشد که تنظیم آن توسط جیره نویس براساس توانایی دام در تبدیل مواد مغذی جیره به شیر استوار شده است.

نفخ شکم گاو و راهکارهای رفع آن
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

نفخ شکم گاو زمانی رخ می دهد که گازها نتوانند خارج شوند، تجمع کنند و باعث باد کردن بیش از حد شکم شوند. در برخی از موارد این وضعیت برطرف می شود و در برخی از موارد رفع نمی شود و چنانچه انسان در رفع این مسئله دخالت نکند وضعیت ممکن است بدتر شود و به قلب و...

مدیریت نیتروژن اوره ای شیر و کاهش هزینه خوراک دامداری
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

مدیریت نیتروژن اوره ای شیر با پتانسیل افزایش درآمد شیر و کاهش هزینه خوراک مرتبط می باشد. با تنظیم دقیق جیره باید بتوانید توازن مناسب بین افزایش درآمد شیر و کاهش هزینه خوراک را ایجاد کنید و اطمینان حاصل کنید که شما برای رسیدن به نتیجه مطلوب خوراک دهی...

خنک کردن گاو خشک در فصل تنش گرمایی سودآور است
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

خنک کردن گاو خشک در فصل تابستان و در زمان اوج تنش گرمایی علاوه بر آنکه تولید شیر را در دوره شیردهی بیشتر می کند ایمنی ذاتی آنها را نیز افزایش می دهد.

مصرف آب گوساله شیری چگونه و چقدر باید باشد؟
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

مصرف آب گوساله شیری نسبت به دیگر مواد مغذی از قبیل پروتئین، انرژی و مواد معدنی بیشتر است و ارتباط مستقیمی بین مصرف آب و مصرف ماده خشک در گوساله ها وجود دارد.

تغذیه بهتر گوساله معادل رشد بهتر پستان گوساله
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

تغذیه بهتر گوساله باعث رشد بهتر پستان گوساله ها از طریق رشد بهتر غدد پستانی گوساله شده و افزایش تولید شیر در دوره اول شیردهی را سبب می شود.

تغذیه گاوهای شیری و اهمیت کلسیم
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

تغذیه گاو شیری و نقش کلسیم در تغذیه گاو شیری زمانی اهمیت پیدا می کند که بدانیم با آغاز شیردهی و تنها طی یک ساعت نیاز گاوها به کلسیم بالا می رود و ممکن است به آنها شوک وارد شود و در نتیجه گاو شیری عملکرد ماهیچه ای و اسکلتی خود را از دست می دهد.

تغذیه گاوهای دوره انتقال و نقش کلسیم و منیزیم
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

تغذیه گاوهای دوره انتقال را با تنظیم میزان کلسیم و منیزیم انجام دهید زیرا کمبود آنها عملکرد ماهیچه ای و اندام های بدن گاو را به میزان زیادی به خطر می اندازد و به کاهش مصرف خوراک و سلامت تولیدمثلی ضعیف منجر می شود.

تولیدمثل گاو شیری با چه گلوگاه هایی روبروست؟
توسط: در: دام سنگین, وبلاگ

تولیدمثل گاو شیری و آبستنی گاوها با چالش هایی روبرو هستند که برخی از آنها با روش هایی از قبیل برنامه واکسیناسیون و سلامت گله که خوب تنظیم شده است، نظارت مداوم جیره گاوهای دوره انتقال و سلامت گاوهای تازه زا، کاهش تنش گرمایی و تمیز نگه داشتن فری استال،...

  شرکت دستچین در سال ۱۳۹۰ با نصب تجهیزات و ماشین آلات مدرن خشک کن اتوماتیک و پیوسته، زمینه فعالیت خود را توسعه و تعمیم داد بطوریکه قادر شد تا طیف گسترده ای از خدمات عملیات حرارتی را به سایر شرکتها و کارخانجات ارائه نماید. خشک کردن انواع دانه های ارزشمند و استراتژیک محصولات کشاورزی مانند دانه سویا تا انواع پسماندهای ارزشمند خطوط تولید کارخانجات صنایع مختلف غذایی و بطور کلی انجام عملیات حرارتی در جهت حذف رطوبت و جلوگیری از فساد هرگونه فرآورده و محصولی که از نظر اقتصادی ارزشمند باشد در سبد خدمات قابل ارائه شرکت قرار گرفت.

  نشانی

  استان اصفهان، آب نیل، اصفهان، ابتدای اتوبان ذوب آهن، کلیشاد، میدان آبنیل، ناحیه صنعتی وزیرآباد

  تلفن

  ۳۷۲۶۶۶۱۰ (۰۳۱)

  ایمیل

  info[at]dastchinco.ir