مجتمع صنایع تبدیلی دستچین عالی | تولید خوراک دام و روغن های گیاهی خاص

خوراک دام سبک و سنگین ( خوراک گوسفند، بز، گاو )

کارخانه تولید خوراک دام دستچین

تولید خوراک دام سبک و سنگین در مجتمع صنایع تبدیلی دستچین عالی به صورت کنسانتره پلت شده و با رعایت الزامات و دستورالعمل های بهداشتی صادره از جانب سازمان دامپزشکی انجام می گردد.

تولید خوراک دام سبک و سنگین در مجتمع صنایع تبدیلی دستچین عالی به صورت کنسانتره پلت شده و با رعایت الزامات و دستورالعمل های بهداشتی صادره از جانب سازمان دامپزشکی انجام می گردد. فرآیند تولید در کارخانه از مرحله ورود مواد اولیه تا پایان تولید، بسته بندی و ارسال محصول نهایی به مراکز مصرف، تحت نظارت دکتر دامپزشک و ناظر سازمان دامپزشکی قرار دارد.

فرآیند تولید در کارخانه خوراک دام دستچین

1- ورود مواد اولیه به کارخانه تولید خوراک دام . در مرحله اول محموله مواد اولیه حمل شده از مبادی بارگیری، مورد بازرسی ظاهری و معاینه اولیه قرار می گیرند. در مرحله دوم و پس از حصول اطمینان از کیفیت ظاهری دستور تخلیه محموله صادر می گردد. چنانچه محموله مورد نظر در معاینات اولیه مشکوک به نظر برسد محموله قرنطینه می گردد. در ادامه این مرحله بلافاصله از محموله نمونه برداری شده و توسط واحد آزمایشگاه کنترل کیفیت کارخانه در کوتاه ترین زمان مورد آزمایش قرار می گیرد. پس از اعلام نظر و تأئید آزمایشگاه در مورد سلامت کیفی ماده اولیه، دستور تخلیه محموله صادر می گردد.

تولید خوراک دام سبک و سنگین

پس از اعلام نظر و تأئید آزمایشگاه کارخانه خوراک دام در مورد سلامت کیفی مواد اولیه، دستور تخلیه محموله به منظور استفاده در تولید خوراک دام صادر می گردد.

2- مواد اولیه تخلیه و به انبارهای کارخانه انتقال داده می شوند. لازم به ذکر است که مطابق با آئین نامه ها و دستورالعمل های سازمان دامپزشکی انبارهای نگهداری مواد اولیه به صورت هفتگی و در پایان هر هفته به طور کامل ضدعفونی می گردند.

3- برای تولید خوراک دام مواد اولیه مطابق با فرمول های صادر شده توسط کارشناسان تغذیه، به طور دقیق توزین می گردند، سپس به قسمت آسیاب انتقال داده شده و مواد اولیه آسیاب شده و به ذرات ریز دلخواه تبدیل می گردند.

4- در این مرحله مجموعه مواد اولیه شامل غلات و کنجاله های پروتئینه ی آسیاب شده، سبوس گندم وارد میکسر می گردند و به صورت همزمان افزودنی های ضروری مانند مکمل های معدنی، مکمل های ویتامینه، مکمل های درمانی، جوش شیرین، کربنات کلسیم، اکسید منیزیم، بنتونیت سدیم، نمک و سایر ریز مغذی ها به سایر مواد افزوده می گردند. طی یک بازه زمانی معین و تعریف شده عملیات اختلاط و همگن سازی مواد اولیه صورت می گیرد.

5- در این مرحله کلیه مواد تشکیل دهنده خوراک دام که به شکلی یکنواخت با یکدیگر ترکیب شده اند وارد دستگاه کاندیشنینگ گردیده و ملاس چغندر قند برای خوش خوراک شدن و ایجاد چسبندگی بین ذرات به مخلوط اضافه می گردد. همزمان در طول مسیر عبور مواد در دستگاه کاندیشنینگ تزریق بخار به منظور میکرب زدایی و پخت صورت می گیرد.

تولید خوراک دام سبک و سنگین

محصول نهایی خط تولید خوراک دام به صورت کنسانتره پلت (توده های فشرده شده فشنگی) به سیلوهای نگهداری انتقال داده می شود

6- در این مرحله خوراک دام نیم پخت و ضدعفونی شده از دستگاه پلت ساز عبور نموده و به صورت توده های فشنگی که اصطلاحاً پلت نامیده می شود در می آیند.

7- در آخرین مرحله از پروسه تولید، خوراک دامی که به شکل پلت درآمده است وارد قسمت کولر شده و تحت جریان شدید هوا قرار گرفته، قطعات پلت، رطوبت زدایی و خنک می گردند.

8- محصول نهایی خط تولید خوراک دام به صورت کنسانتره پلت (توده های فشرده شده فشنگی) به سیلوهای نگهداری انتقال داده می شوند.

9- با آغاز فرآیند کیسه گیری، به صورت متناوب از محصول تولید شده نمونه برداری شده و جهت آزمایش کنترل کیفی به آزمایشگاه کارخانه تحویل داده می شوند.

10- در پایان، محصول نهایی در کیسه بسته بندی شده و پس از درج شماره و تاریخ تولید بر روی آنها، بارگیری و به مقصد مراکز مصرف ارسال می گردد.

کارخانه تولید خوراک دام دستچین

خوراک دام دستچین در کیسه بسته بندی شده و پس از درج شماره و تاریخ تولید بر روی آنها، بارگیری و به مقصد مراکز مصرف ارسال می گردد.

  شرکت دستچین در سال ۱۳۹۰ با نصب تجهیزات و ماشین آلات مدرن خشک کن اتوماتیک و پیوسته، زمینه فعالیت خود را توسعه و تعمیم داد بطوریکه قادر شد تا طیف گسترده ای از خدمات عملیات حرارتی را به سایر شرکتها و کارخانجات ارائه نماید. خشک کردن انواع دانه های ارزشمند و استراتژیک محصولات کشاورزی مانند دانه سویا تا انواع پسماندهای ارزشمند خطوط تولید کارخانجات صنایع مختلف غذایی و بطور کلی انجام عملیات حرارتی در جهت حذف رطوبت و جلوگیری از فساد هرگونه فرآورده و محصولی که از نظر اقتصادی ارزشمند باشد در سبد خدمات قابل ارائه شرکت قرار گرفت.

  نشانی

  استان اصفهان، آب نیل، اصفهان، ابتدای اتوبان ذوب آهن، کلیشاد، میدان آبنیل، ناحیه صنعتی وزیرآباد

  تلفن

  ۳۷۲۶۶۶۱۰ (۰۳۱)

  ایمیل

  info[at]dastchinco.ir

  سبد خرید