مجتمع صنایع تبدیلی دستچین عالی | تولید خوراک دام و روغن های گیاهی خاص

چوپان بگیرم یا نه؟

0
0

سلام، من ۲۵تا گوسفند شامل میش و بره خریدم. میخوام یه نفر کارگر به عنوان چوپان بگیرم. ماهی ۴میلیون تومن دستمزدمیخواد. آیا ضرر می کنم؟ چوپان بگیرم یا نه؟

 • شرافت 12 ماه قبل سوال کرد
 • آخرین ویرایش 12 ماه قبل
 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

اگر قصد شما از استخدام چوپان برای 25 رأس گوسفند این است که چوپان گوسفندها را به چرا ببرد و از این بابت در هزینه خوراک آنها صرفه جویی شود، خیر این کار مقرون به صرفه نیست. با یک حساب سر انگشتی و احتساب اینکه در حال حاضر قیمت هر کیلوگرم خوراک کنسانتره بره پرواری با کیفیت مناسب و با احتساب هزینه حمل آن 4500 تومان تمام می شود. و با احتساب اینکه هر رأس بره در یک دوره 100 روزه پرورشی به طور میانگین روزانه 1.5 کیلوگرم کنسانتره مصرف می کند: پس شما به ازای 25 رأس بره هر روز 37.5 کیلوگرم و ماهیانه 1125 کیلوگرم کنسانتره برای تغذیه بره هایتان نیاز دارید یعنی ماهیانه 5 میلیون تومان و این در حالی است که باید در این روش بره ها ماهیانه تا 10 کیلوگرم افزایش وزن داشته باشند. با در نظر گرفتن اینکه در حالت چرا در صحرا امکان چنین افزایش وزنی اصلاً وجود ندارد و با اضافه کردن این نکته که در چرای بره در صحرا همواره مخاطراتی نیز وجود دارد که معمول ترین آن سرایت بیماری ها و ابتلا به انگل می باشد، بهتر است که از استخدام چوپان و چرای بره ها در صحرا صرف نظر کنید. برای بره هایتان کنسانتره مرغوب خریداری کنید و آنها را در یک محیط مناسب پرورش دهید که بتوانید آنها را به خوبی مدیریت کرده و زیر نظر داشته باشید.

موفق باشید

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

  شرکت دستچین در سال ۱۳۹۰ با نصب تجهیزات و ماشین آلات مدرن خشک کن اتوماتیک و پیوسته، زمینه فعالیت خود را توسعه و تعمیم داد بطوریکه قادر شد تا طیف گسترده ای از خدمات عملیات حرارتی را به سایر شرکتها و کارخانجات ارائه نماید. خشک کردن انواع دانه های ارزشمند و استراتژیک محصولات کشاورزی مانند دانه سویا تا انواع پسماندهای ارزشمند خطوط تولید کارخانجات صنایع مختلف غذایی و بطور کلی انجام عملیات حرارتی در جهت حذف رطوبت و جلوگیری از فساد هرگونه فرآورده و محصولی که از نظر اقتصادی ارزشمند باشد در سبد خدمات قابل ارائه شرکت قرار گرفت.

  نشانی

  استان اصفهان، آب نیل، اصفهان، ابتدای اتوبان ذوب آهن، کلیشاد، میدان آبنیل، ناحیه صنعتی وزیرآباد

  تلفن

  ۳۷۲۶۶۶۱۰ (۰۳۱)

  ایمیل

  info[at]dastchinco.ir

  سبد خرید