مجتمع صنایع تبدیلی دستچین عالی | تولید خوراک دام و روغن های گیاهی خاص

همیشه نیاز به سنگ نمک هست؟

0
0

سلام و وقت بخیر، سنگ نمک الآن ۲ روزه که تمام کردم. باید همیشه بهشون بدن یا نه احتیاج نیست؟ همیشه بدم سنگ نمک؟
تشکر

 • 0903979xxxx 11 ماه قبل سوال کرد
 • آخرین ویرایش 11 ماه قبل
 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
0
0

به جیره مورد استفاده برای دام بستگی دارد. در کنسانتره های آماده دستچین میزان نمک تنظیم شده است و سایر املاح معدنی کاملاً ضروری نیز از طریق مکمل های افزوده شده به جیره دام تامین شده است.

1- اصولا مبنا و پایه استفاده از سنگ نمک، املاح و نمک های معدنی موجود در آن است که بیشتر توسط دامداریهای سنتی که دسترسی به کنسانتره که یک غذای کامل است ندارند استفاده می شود.
2- قاعده و قانون و استاندارد تولید کنسانتره برای تمام کارخانجاتی که غذای آماده دام تولید می کنند این است که در تمامی غذاها یا کنسانتره هایی که تولید می کنند املاح معدنی ضروری از طریق مکمل های معدنی به اندازه نیاز انواع دام در کنسانتره ها قرار داده شده باشد و لذا کنسانتره ها از این نظر هیچگونه کمبودی ندارند و چنانچه دام از ابتدا توسط کنسانتره تغذیه شده است دامداران عزیز آسوده خاطر باشند که نیاز به سنگ نمک الزامی و ضروری نیست.
3- بعضا مشاهده می شود که برخی از دامداران اقدام به خرید بره و یا گوسفند جدید از چوبدار یا همکارانشان کرده و وارد دامداری خود می کنند. در چنین مواردی حکایت کاملا متفاوت است. دام هایی که در مرتع و بیابان تعلیف می شده اند به احتمال بسیار زیاد شدیداً با کمبود مواد معدنی روبرو هستند و اگر چنین دامهایی خریداری شده و وارد دامداری شوند لازم است در کنار تغذیه با کنسانتره که نیاز معمول و روزمره دام به مواد معدنی در آن پیش بینی شده و در جیره قرار داده شده است، سنگ نمک و یا آجرلیسیدنی نیز در اختیار دام قرار دهند چرا که به علت کمبودهای قبلی در اینجا نیاز دام به املاح معدنی از حد معمول بیشتر است و در اینجا استفاده از سنگ نمک و یا آجر لیسیدنی تا مدتی که نیازهای دام برطرف شود ضرورت پیدا می کند.

خواندن مقاله زیر ممکن است به اطلاعات شما در باره سنگ نمک و نقش املاح معدنی بیفزاید. (بر روی مقاله زیر کلیک کنید):

املاح معدنی و نقش آن در تغذیه و پرورش دام

موفق باشید

 • شما باید برای ارسال دیدگاه شوید
نمایش 1 نتیجه
پاسخ شما

لطفا جهت ثبت نام ابتدا یا ثبت نام کنید.

  شرکت دستچین در سال ۱۳۹۰ با نصب تجهیزات و ماشین آلات مدرن خشک کن اتوماتیک و پیوسته، زمینه فعالیت خود را توسعه و تعمیم داد بطوریکه قادر شد تا طیف گسترده ای از خدمات عملیات حرارتی را به سایر شرکتها و کارخانجات ارائه نماید. خشک کردن انواع دانه های ارزشمند و استراتژیک محصولات کشاورزی مانند دانه سویا تا انواع پسماندهای ارزشمند خطوط تولید کارخانجات صنایع مختلف غذایی و بطور کلی انجام عملیات حرارتی در جهت حذف رطوبت و جلوگیری از فساد هرگونه فرآورده و محصولی که از نظر اقتصادی ارزشمند باشد در سبد خدمات قابل ارائه شرکت قرار گرفت.

  نشانی

  استان اصفهان، آب نیل، اصفهان، ابتدای اتوبان ذوب آهن، کلیشاد، میدان آبنیل، ناحیه صنعتی وزیرآباد

  تلفن

  ۳۷۲۶۶۶۱۰ (۰۳۱)

  ایمیل

  info[at]dastchinco.ir

  سبد خرید